Máčací stroj

Máčací stroj od spoločnosti Lekos poskytuje široké využitie pre výrobcov rôznych typov cukroviniek a pečiva.

Je tým správnym zariadením pre máčanie cukrovinkárskych a pečivárenských výrobkov temperovanou čokoládou, tukovými polevami a cukrovými hmotami, pri dodržaní prísnych nárokov na kvalitatívne parametre hotového výrobku.

Lekos dodáva tieto zariadenia pre máčanie napríklad cereálnych tyčiniek, karamelových tyčiniek, nugátu, ovocia a celej škály pečiva. Máčací stroj je ideálny napríklad pre celomáčané alebo podmáčané tyčinky do čokolády alebo polevy, pre máčanie pečiva pri dosiahnutí rozmanitých efektov finálneho výrobku. Častými aplikáciami sú obvodové máčanie vafľových keksov alebo podmáčanie pečiva s následným otáčaním pri vstupe na pás chladiaceho tunela. Prídavné zariadenia ako zoraďovanie a orientovanie výrobkov na vstupe do máčacieho stroja, alebo obracač vafľových keksov na výstupe z máčacieho stroja sú taktiež v našej ponuke.

Štandardná šírka drôteného pásu je v rozmedzí od 450 mm do 1500 mm.

Parametre hornej máčacej vlny, parametre dolnej máčacej vlny, vibračnej dráhy, ofukovania, stierania a odchvostovania sú jednoducho nastaviteľné pomocou miestnych ovládacích prvkov a ovládacieho panela na strane obsluhy. Dolná zberná a zásobná vaňa je konštruovaná spolu s miešadlom a obvykle dvoma čerpadlami ako celok na spoločnom nerezovom ráme na kolieskach. Po odpojení od vody, elektriny a čokolády pomocou rýchlospojok a konektorov je možné tento celok vytiahnuť.

Základné technické prevedenie stroja v sebe spája funkčný dizajn, kvalitu použitých materiálov a užívateľsky príjemné pracovné prostredie. Použitie vysokokvalitnej nerezovej ocele v kombinácii so špičkovou úrovňou prevedenia kontinuálnych zvarov sú pre tieto zariadenia typické. Automatické uvoľnenie drôteného pásu, takmer neobmedzený prístup k častiam stroja, jednoduchá demontáž potrebných častí bez použitia nástroja a dolná zásobná vaňa s miešadlom a čerpadlami vyťahovateľná a rýchlo vymeniteľná , to sú základné predpoklady pre dôslednú čistiteľnosť zariadenia a rýchlu zmenu sortimentu.

Lekos ponúka máčacie stroje v rôznych prevedeniach podľa danej aplikácie. Či už zákazník potrebuje stroj umiestniť do presne ohraničeného priestoru existujúcej linky, alebo potrebuje stroj dovybavyť o dvojité ofukovanie, prípadne iné prídavné zariadenia, naša spoločnosť je v tomto smere flexibilná.

Máčací stroj
  • Máčací stroj
  • Máčací stroj
  • Máčací stroj
  • Máčací stroj
  • Máčací stroj
  • Máčací stroj
  • Máčací stroj