O spoločnosti

Lekos navrhuje a vyrába špeciálne stroje a zariadenia pre potravinársky priemysel, zvlášť so zameraním na výrobu cukroviniek a pečiva.

Táto rodinná firma bola v roku 1994 založená na bohatých skúsenostiach tímu technikov a technológov vyplývajúcich z ich predošlej dlhoročnej praxe v cukrovinkárskom odvetví. Počas 20-ročnej histórie sa Lekos stal dôležitým a stabilným partnerom mnohých významných výrobcov cukroviniek najmä v Strednej a Východnej Európe.

Náš úspech je založený iba na našej práci a spokojnosti našich zákazníkov. Z malej garáže až k výrobnému podniku s výrobnou plochou približne 4 000 m2  a to aj bez propagácie na prestížnych svetových veľtrhoch alebo v médiách. Myslíme si, že to hovorí za všetko.

Od vzniku spoločnosti sa venujeme výlučne návrhu, výrobe, inštalácii a renováciám strojov a zariadení pre cukrovinkársky priemysel, najmä pre čokoládu ale aj pečivo. Všetky projekty boli a stále sú šité na mieru pre každého zákazníka podľa konkrétnych potrieb a požiadaviek. Malá skupina ľudí vo vedení podniku nám umožňuje pružne reagovať a byť flexibilnými vo všetkých fázach projektov. Máme vlastných dizajnérov, konštruktérov, technológov strojárskej výroby, technológov z oblasti výroby cukroviniek a v súčasnosti už aj vlastné testovacie centrum. Všetky tieto pracoviská sú vybavené stanicami s najmodernejšími softvérmi a ďalším potrebným vybavením. Celý proces od návrhu, cez výrobu, montáž, skúšky a balenie je centralizovaný a kontrolovaný.

V súčasnosti ponúkame naše riešenia a služby najmä v podobe formovacích liniek, máčacích liniek, kvapkových liniek, liniek na výrobu tyčiniek, nalievačiek, chladiacich tunelov, temperiek a množstva iných zariadení.